přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Aktuality > Jaro v Ostrově

Jaro v Ostrově

11.05.2017

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Cyklo portál

 
 

Konečně okolo nás zavonělo jaro. I když jsme si všichni přáli, aby zima odešla dříve, přicházejí hezké dny až nyní v květnu. A tak je opět čas na toulky a poznání, ke kterému vás všechny zveme. A vezmeme ta pozvání pěkně chronologicky.

Již dnes můžete v klášterním kostele Zvěstování Panny Marie navštívit výstavu litografií známé herečky, spisovatelky a malířky laskavých obrázků Ivy Hüttnerové. Výstava pokračuje až do 11. června. Více najdete v kategorii Turistické cíle/Výstavy a expozice.

Kdo se rád seznámí s architekturou ostrovského historického jádra a zajímá ho dění i v německém Oberwiesenthalu, může ve Dvoraně Ostrovského zámku shlédnout až do  září výstavu Ostrovské baroko a Turistické zajímavosti Oberwiesenthalu. Více najdete v kategorii Turistické cíle/Výstavy a expozice.

Pro milovníky vážné hudby je na čtvrtek 11. května od 19.00 hod. v klášterním kostele Zvěstování Panny Marie připraven koncert smyčcového komorního orchestru CAMERATA BOHEMICA QUINTET. Na koncertě uslyšíte mimo jiné i skladby A. Vivaldiho – Čtvero ročních dob.

Také na Staré radnici je pro vás od 11. května do 25. června připravena zajímavá výstava s názvem VARIACE NA TÉMA RUČNÍ PAPÍR. Vernisáž výstavy proběhne 11. května v 17.00 hod. za přítomnosti autorky Ireny Štyrandové. Více najdete v kategorii Turistické cíle/Výstavy a expozice.

Na neděli 14. května od 15.00 hod. v Domě kultury, v divadélku Točna je pro děti připravena pohádka VÍLÍ NÁMLUVY. Pohádka je z autorské dílny Divadelního spolku Ochotníci Ostrov.

Ve středu 17. května od 17.00 hod. v Infocentru ostrovského zámku můžete navštívit přednášku Mgr. Lubomíra Zemana BAROKNÍ DĚDICTVÍ OSTROVA - OSTROV V EVROPĚ A EVROPA V OSTROVĚ. Přednáška představí ostrovské barokní poklady v evropském kontextu.

Na jiné téma, tentokrát o alternativním způsobu života, proběhne v Domě kultury, divadelním sále, 24. května od 14 hod. BESEDA S JAROSLAVEM DUŠKEM.

V pátek 26. května od 10.00 do 17.00 hod. proběhnou na Mírovém náměstí oblíbené OSTROVSKÉ TRHY - stánkový prodej ovoce, zeleniny, sýrů, pečiva, sazenic, zdravé výživy a dalších produktů.

V sobotu 27. května 15.00 hod. v zámeckém parku proběhne již tradiční MAJÁLES. Vystoupí zde 6 kapel – POROROCA, LIWID, STRIPES OF GLORY, VOXEL, PEKAŘ s kapelou a kapela UDG. A až se v parku setmí a ztichnou reproduktory, proběhne od 21.00 hod. v Experimentu (T-klub v Domě kultury) MAJÁLES AFTERPARTY. Více v kategorii Turistické cíle / Akce.

Květen uzavře, chcete-li, workshop ZANIKLÁ A ZNOVUOBJEVENÁ STARÁ ŘEMESLA. 31. května od 10.00 do 17.00 hod. ve Dvoraně zámku Ostrov si můžete prohlédnout techniky starých řemesel jako paličkování, drátování, dřevořezbu, modrotisk, korálkování, patchwork, ruční šití hraček a další zajímavé techniky. Více v kategorii Turistické cíle / Akce.

 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 
 
 

Další užitečné weby:

 
Ostrov - památky, turistické trasy, cyklotrasy

Ostrov
památky, turistické trasy, cyklotrasy

E-mail: cyklo@ostrov.cz