přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Turistické cíle > Památky a významné stavby > Ekocentrum - ostrovské minizoo

Ekocentrum - ostrovské minizoo

 

Ekocentrum při Městském domě dětí a mládeže Ostrov se stalo nedílnou součástí volnočasových aktivit dětí a mládeže v Ostrově. Moderní Ekocentrum v Ostrově je tu pro každého, kdo má rád přírodu kolem nás.  Sídlí v klášterním areálu ve staré části Ostrova.   Dětem a mládeži nabízí  zájmové kroužky a kluby, programy pro školy, příměstské tábory i zajímavé soutěže. Na prohlídku zvířátek mohou přijít všichni bez rozdílu věku.

Ekocentrum tvoří tři pavilony, uzavřené nádvoří s rybníčkem pro chov okrasných ryb a zahrada s posezením, ohništěm, dětským hřištěm, výběhem pro morčata a výběhem pro ovce kamerunské. V učebnách/klubovnách Pavilonu I. probíhají   zájmové kroužky, které se těší velké oblibě dětí i mládeže.

K dispozici je tu i moderně vybavený výukový sál. Pořádají se zde zábavně naučné programy pro školy, zajímavé přednášky i promítání přírodovědných filmů. V tomto pavilonu jsou umístěna také terária pro drobné hlodavce, obojživelníky, plazy, hmyz a akvária s okrasnými akvarijními rybami.

V Ekocentru je chováno přes 100 druhů zvířat. V pavilonu II. jsou umístěny klece a voliéry. Prohlédnout si zde můžete i drobné šelmy, exotické ptactvo i dravé ptáky.   Velkou část z nich najdete právě v Pavilonu II. Předchozí dva pavilony spojuje skleník - pavilon III. Ten se stal domovem pro kajmana, želvy suchozemské a želvy vodní. Mají zde ideální teplé klima. Leguáni a kajmani zde navíc dostali svůj nový výběh, ze kterého však rádi podnikají výpravy volně po celém pavilonu. 

Sezóna

Ekocentrum je otevřeno celoročně.

 

Provozní doba

Ekocentrum v Ostrově je veřejnosti otevřeno prakticky denně. Přijďte jej s dětmi navštívit. Zaměstnanci vás areálem rádi provedou.

Provozní doba Ekocentra

Po - Pá 9:00 - 18:00 hod.

Návštěvní hodiny pro veřejnost

Zimní období | 1.12. - 31.3. | Po - Pá 13.00 - 17.00 hod.
Letní období | 1.4. - 30.11. | Po - Ne 13.00 - 17.00 hod.

 

Kontaktní údaje

Jméno: Petra Žlutická, vedoucí Ekocentra

Adresa: Klášterní 1418, 363 01 Ostrov

Telefon:  tel. 731 615 658

E-mail: zluticka@eko.mddmostrov.cz

Web: www.mddmostrov.cz/ekocentrum

 

Další informace

Videoklip o Ekocentru na YouTube

 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Ostrov - památky, turistické trasy, cyklotrasy

Ostrov
památky, turistické trasy, cyklotrasy

E-mail: cyklo@ostrov.cz