přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Turistické cíle > Památky a významné stavby > Kostel Zvěstování Panny Marie

Kostel Zvěstování Panny Marie

 

Nedílnou součástí klášterního komplexu je kostel, který založila vévodkyně Anna Magdaléna Sasko-Lauenburská roku 1666. Raně barokní stavba, jejímž stavitelem byl Martin Reiner, se dočkala vysvěcení roku 1674.

Nejbohatší výzdobou vynikal takzvaný „záslibný oltář“ sv. Jana Nepomuckého, který dala v letech 1691 až 1692 zhotovit Franziska Sibylla Augusta, markraběnka bádenská. Oltář byl vyjádřením díků za ochranu jejího manžela a vojevůdce, markraběte Ludwiga Wilhelma Bádenského a jeho vítězství v důležité bitvě proti Turkům u Slankamen na Dunaji roku 1691.

Přestože je vnitřní vybavení kostela už převážně ztraceno a zničeno, je jeho dnešní stav skutečností ještě nedávno téměř nepředstavitelnou. Záchrana maximálně devastované stavby, které hrozila demolice, začala nejnutnějšími zásahy na konci osmdesátých let dvacátého století. Úplná rekonstrukce pak probíhala po etapách v letech 2004 až 2007.

Obnovený interiér kostela slouží jako unikátní prostor pro multikulturní programy a expozice. Při rozmanitých hudebních koncertech můžete ocenit jedinečnou akustiku. Prohlídka výstavy obrazů, šperků nebo třeba loutek dostává v sakrální stavbě nevšední nádech. Stálá expozice ostrovského porcelánu vás možná překvapí a dokreslí vaše představy o bohaté historii města Ostrova.

 

V klášterním kostele je expozice ostrovského porcelánu. Ostrovská porcelánka Pfeiffer & Löwenstein Schlackenwerth produkovala porcelán, který byl vyvážen do celého světa. 2.světová válka však produkci porcelánky ukončila. Více najdete v sekci Turistické cíle / Výstavy a expozice

Více zde: http://klaster-ostrov.webnode.cz/z-historie/ostrovsky-porcelan/

Sezóna

otevřeno celoročně

 

Provozní doba

leden - únor: úterý - neděle 13:00 - 17:00 hod.
březen - duben a listopad - prosinec: úterý - neděle 9:30 - 12:30 a 13:00 - 17:30 hod.
květen - říjen: úterý - neděle 9:30 - 12:30 a 13:00 - 18.00 hod.

 

Kontaktní údaje

Jméno: Iva Florianová

Adresa: Klášterní ul., Ostrov

Telefon: 353 800 521

E-mail: klaster@dk-ostrov

Web: www.klasterostrov.cz

 

Další informace

Video na YouTube

 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Ostrov - památky, turistické trasy, cyklotrasy

Ostrov
památky, turistické trasy, cyklotrasy

E-mail: cyklo@ostrov.cz