přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvod > Turistické cíle > Akce > Rok baroka v Ostrově – virtuální průvodce

Rok baroka v Ostrově – virtuální průvodce

 

Pokud si plánujete cestu do Ostrova a ještě přemýšlíte, proč Ostrov navštívit, vězte, že v Ostrově jako na dlani najdete mnoho zajímavých památek z období baroka. Proto jsme připravili speciální webové stránky, které o tomto období v Ostrově přinášejí spoustu zajímavých informací.

Ostrov, ležící na úpatí Krušných hor v blízkosti Karlových Varů, bývá díky své známější novodobé historii často vnímán jako město typické svými průmyslovými areály a související unifikovanou bytovou zástavbou. Zdání ale klame. Pokud si uděláte čas a zavítáte do jeho vnitřní části, s překvapením objevíte historické jádro města, které díky mohutným investicím do oprav a rekonstrukcí zažívá v posledních letech nebývalý rozkvět turistiky a cestovního ruchu.  Barokní sloh je jeho neodmyslitelnou součástí. Baroko poznamenalo obraz města Ostrova a zanechalo zde mimořádné množství uměleckých památek. Více najdete na těchto stránkách: http://barokoostrov.cz/cs/baroko-ostrov/.

 

Výstava představující umění a kulturu doby baroka v Ostrově a okolí, připravená ve spolupráci s historikem Lubomírem Zemanem, navazuje na ROK BAROKA 2017, celorepublikově vyhlášený agenturou CzechTourism. Informace o výstavě naleznete zde: http://cykloportal.ostrov.cz/cz/turisticke-cile/ostrovske-baroko-turisticke-zajimavosti-oberwiesenthalu

Další informace

webové stránky zde:

 
 
 
 

Další užitečné weby:

 
Ostrov - památky, turistické trasy, cyklotrasy

Ostrov
památky, turistické trasy, cyklotrasy

E-mail: cyklo@ostrov.cz